GMINNE KONKURSY

Gminne konkursy!
W kwietniu w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce spotkali się uczniowie klas V-VIII ze szkół podstawowych Gminy Jabłonka aby rywalizować ze sobą w II edycji Gminnego Konkursu Astronomicznego ,, Wyruszamy w kosmos’’??☄️.Wśród 20 uczestników konkursu byli również uczniowie naszej szkoły. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z zakresu astronomii, fizyki. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że godnie reprezentowali w konkursie naszą szkołę. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody: uczennica klasy VI Marta Sikora za zajęcie II miejsca, Adam Kusztal uczeń klasy VII za udział w konkursie. Gratulujemy!
W tym samym miesiącu drużyna uczniów z kl VII w składzie : Michał Bartos, Rafał Szymusiak i Bartosz Moniak brali udział w Gminnym konkursie Historycznym ,,Polska w czasach panowania dynastii Jagiellonów’’. ??W rywalizacji historycznej wzięło udział 12 szkół. Tematyka konkursu dotyczyła dynastii Jagiellonów. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę w konkursie. Ostatecznie zajęli V miejsce.
Brawo! ?
                                            gminnekonkursy2024