Laboratoria Przyszłości w Roku Szkolnym 2023/2024

WRZESIEŃ 2023

W ramach programu ,,Laboratoria przyszłości" uczniowie biorący udział w Uroczystym Rozpoczęciu Roku Szkolnego 2023/2024 podczas przedstawienia wykorzystywali mikrofony. Sprzęt zakupiony w ramach programu pozwolił na profesjonalne nagłośnienie uroczystości. Wykorzystano również aparat, którym uwieczniono te uroczyste chwile.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023 2024

PAŹDZIERNIK 2023

Od września 2023 r. na zajęciach rozwijających kreatywność z Robotyki w szkole wykorzystywane są zestawy LEGO Education SPIKE, które zostały pozyskane w ramach Projektu Laboratoria Przyszłości. Budowanie i programowanie robotów
pozwala ćwiczyć u uczniów umiejętność rozwiązywania problemów, rozwija wytrwałość i ich samodzielne myślenie. Uczniowie w czasie zajęć odkrywają sposoby porozumiewania się z komputerem, wydawania mu poleceń za pomocą odpowiedniej aplikacji.

Laboratoria przyszłości 10.2023 1   Laboratoria przyszłości 10.2023 2

Laboratoria przyszłości 10.2023

LISTOPAD 2023

Nauka i zabawa - to jest to. Na zajęciach rozwijających uczniowie kl.4 mieli okazję zbudować pojazd przy użyciu zestawu edukacyjnego VEX IQ zakupionego z projektu # Laboratorium Przyszłości.

Zajęcia z Laboratorium przyszłości

GRUDZIEŃ 2023

Nic tak nie cieszy dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną, jak zabawa klockami LEGO zakupionymi w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. Jest to świetna aktywność, która przynosi wiele korzyści dla rozwoju dziecka. Przede wszystkim rozwija wyobraźnię i kreatywność. Zabawa w budowanie z LEGO nigdy się nie nudzi, ponieważ można z każdego zestawu tworzyć coraz to nowsze konstrukcje. Dzieci na świetlicy po lekcjach mogą się zrelaksować, odpocząć, wyciszyć.  Podczas budowania uczą się cierpliwości. Mają czas na wspólną zabawę, uczą się współpracy w grupie, pogłębiają swoje relacje. Tworzą naprawdę różne konstrukcje, od malutkich po całe miasteczka. Lubią prezentować to, co udało im się zbudować. Są z siebie dumni i zadowoleni. Klocki LEGO to znakomity pomysł na spędzanie czasu wolnego w świetlicy.

Klocki Lego na świetlicy

STYCZEŃ 2024

Zajęcia z wykorzystaniem klocków LEGO odbywają się w klasach 1-3 zarówno podczas edukacji wczesnoszkolnej jak i w szkolnej świetlicy. Zajęcia z klockami lego w klasie 1 w ramach programu "Laboratoria przyszłości" Wspierają one uczniów w rozwoju kompetencji przyszłości takich jak nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka. Zestawy umożliwiają naukę przez zabawę i pomagają odkrywać świat poprzez praktyczne doświadczenia oraz udział w kreatywnych wyzwaniach. Dzięki temu dzieci chętniej się angażują i zdobywają pewność siebie. LEGO po prostu uczy i bawi.

Klocki Lego w klasie 1

LUTY 2024

Klocki VEX są doskonałym narzędziem do nauki podstaw programowania, inżynierii oraz rozwijania umiejętności technicznych i kreatywności. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość eksperymentowania, projektowania i budowania różnorodnych konstrukcji, co pozwoliło im rozwijać zdolności problemowe, logiczne i manualne.

Klocki Vex w kl 5

MARZEC 2024

W marcu odbyła się lekcja otwarta z użyciem klocków VEX. Zajęcia były nie tylko doskonałą okazją do nauki i eksperymentowania, ale także do rozwijania umiejętności współpracy, kreatywności i rozwiązywania problemów. Uczniowie mieli możliwość przeżycia prawdziwej przygody inżynierskiej oraz zdobycia cennych umiejętności, które przydadzą im się w przyszłości.

Klocki Vex w kl 4

KWIECIEŃ 2024

Uczniowie klasy 4 mieli okazję zapoznać się z budową i funkcjonowaniem drukarki 3D. Podczas zajęć rozwijających mogli korzystać z tej zaawansowanej technologii. Wykonaliśmy projekt ramki.

Drukarka 3D

MAJ 2024