Dzień patrona szkoły

Obchody z okazji Dnia Patrona Szkoły :)
14 maja obchodziliśmy święto Naszego Patrona- Kazimierza Wielkiego. Ostatniego władcę z dynastii Piastów. Z tej okazji uczniowie wzięli udział w teleturnieju pt. "Piastowie bez tajemnic". Była to rywalizacja drużynowa. Z klasy IV, V oraz VII wyłoniliśmy pięciu śmiałków, Natomiast z klasy VI trzy osoby, które reprezentowały swoją klasę. Teleturniej składał się z 7 rund po 3 pytania (łatwe, średnie i trudne). Przed usłyszeniem pytania każda drużyna musiała określić za jaką pulę punktów będą grać. Na samym początku każda klasa otrzymała po 200 punktów .
Rywalizacja była ogromna, były momenty kiedy atmosfera stawała się bardzo gorąca, wywołując duże emocje wśród naszej publiczności.
O czym świadczy tabela wyników:
I miejsce- klasa VII ( Michał Bartos, Adam Kusztal, Bartosz Moniak, Bartek Tempka oraz Rafał Szymusiak) uzyskując 27899 pkt.
II miejsce- klasa V ( Martyna Cholewa, Ania Pawlak, Jakub Mierniczej, Michał Kowalczyk, Mikołaj Szymusiak) uzyskując 16611 pkt.
III miejsce- klasa IV ( Lena Chowaniak, Julia Hulbój, Lena Kołton, Amelia Stec-Sala, Zuzia Łaciak-Borowy)- uzyskując 12400 pkt.
IV miejsce-klasa VI ( Julia Stec- Sala, Marta Sikora, Kornelia Zubrzyca) - uzyskując 9650 pkt.
Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom oraz złoty, srebrny, brązowy bilet. W zależności od miejsca, które dana drużyna zajęła. Otrzymane bilety całej klasie dawały pewne przywileje. Każda drużyna otrzymała również drobny upominek :)
Wszystkim klasą serdecznie gratulujemy wyrównanej rywalizacji i dużej wiedzy na temat dynastii Piastów. ?
A pozostałych uczniów klasy VI zachęcamy do większego udziału w życie klasy. Brawa dla dziewczynek z klasy VI, że mimo osłabionego składu, grały dzielnie do samego końca ?
                                                       dzienpatrona2024

dzienpatrona2024.1