Wizyta podróżnika

30 kwietnia gościliśmy w naszej szkole członka grupy ,,trzask.pl” – podróżnika, pasjonata, człowieka, który podobnie jak jego przyjaciele realizują swoje marzenia podróżując po najbardziej egzotycznych zakątkach świata.

,,Podróżując” z naszym przewodnikiem po Ameryce Południowej mieliśmy okazję poznać Amazonię. Uczestnicząc w prezentacji zobaczyliśmy miasto, piękne Teatro Amazonas w środku dżungli, dowiedzieliśmy się jak przetrwać w niej ulewę, sprawdziliśmy czy nadal rosną tam kauczukowce i odbyliśmy rejs po największej rzece świata, aż po jej ujście. Zobaczyliśmy delfiny lnia, spędziliśmy oczami wyobraźni kilka chwil w indiańskiej wiosce , bawiąc się z tamtejszymi dziećmi ….. wężem oraz podziwialiśmy zęby piranii i dziób tukana. W trakcie spotkania zobaczyliśmy prawdziwą maczetę, hamak i niezbędnik podróżnika.

Barwna prezentacja uzupełniona ciekawostkami dotyczącymi Amazonii, mieszkających tam ludzi i zwierząt pobudziła naszą wyobraźnię. Stała się też zachętą do rozwijania zainteresowań i pasji, do poznawania świata i zdobywania wiedzy, do czytania i do realizowania marzeń.

wizytapodroznika2024.jpg.1

wizytapodroznika2024