Galeria żywych obrazów.

Sztuka jest ważnym elementem naszego życia, wyrazem naszych uczuć. To dzięki niej zmienia się nasz sposób patrzenia na otaczający świat. Uczniowie klasy III w ramach projektu edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy” stworzyli w klasie „Galerię żywych obrazów”, czyli rekonstrukcję dzieł malarstwa przy udziale uczniów przedstawiających postawą, ubiorem, rekwizytami i mimiką daną scenę z autentycznych obrazów. Zadanie bardzo zainteresowało dzieci i sprawiło, iż wcześniej nieznane obrazy stały się rozpoznawalne.

Oto efekty ich pracy. Gratulujemy pomysłowości i wyobraźni ?

GaleriażywychobrazówGaleriażywychobrazów1