Dzień Ziemi 2024- Planeta kontra plastik!

22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie, budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię a także uświadamianie ludziom zagrożeń związanych z rozwojem cywilizacji. Obchody są okazją do refleksji nad przyszłością naszej planety.

Hasło na Dzień Ziemi 2024 koncentruje się na szkodliwości tworzyw sztucznych, które coraz bardziej zagrażają środowisku naturalnemu. Problemem jest zwłaszcza mikroplastik, którego drobinki stają się powszechnie obecne.

Produkcja tworzyw sztucznych wzrosła obecnie do ponad 380 milionów ton rocznie. W ciągu ostatnich dziesięciu lat wyprodukowano więcej plastiku niż w całym XX wieku, a przemysł wciąż planuje gwałtowny wzrost produkcji w przyszłości. Dlatego hasło tegorocznego Dnia Ziemi nawołuje do ogólnoświatowego zaangażowania się w walkę z plastikiem w trosce o zdrowie ludzi i stan planety.

Nasi uczniowie w tym roku przygotowali pokaz mody ekologicznej. Stroje wykonane z różnych materiałów nadających się do recyklingu prezentowały się bardzo kolorowo i nowocześnie.

Dziękujemy wszystkim za udział i przygotowanie pracochłonnych strojów.?

DzienziemiDzienziemi2 Dzienziemi3 Dzienziemi4Dzienziemi