Dzień głośnego czytania

W tym roku po raz kolejny obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ??Święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data związana jest z urodzinami Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Pomysłodawcy tej inicjatywy przypominają, że głośne czytanie dzieciom stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.
W naszej szkole obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania zainicjowała szkolna biblioteka ? Pani bibliotekarki czytały dzieciom z Oddziału Przedszkolnego. Uczniowie klas I -III, a także rodzice czytali fragmenty wybranych przez siebie książek. Mam nadzieję, że nasi czytelnicy chętnie sięgną po te wciąż interesujące i wzruszające pozycje.?

Dzień głośnego czytania