Odwiedziny w remizie strażackiej

Dbanie o swoje bezpieczeństwo, a także innych, to jedne z celów podstawy programowej. Dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru, do kogo ma się zwrócić o pomoc. Aby zrealizować te cele, dnia 19 maja uczniowie klasy I i II udali się na wycieczkę do OSP KSRG Zubrzyca Górna ?‍???Już samo wejście do budynku OSP wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw. Dzięki życzliwości strażaków, dzieci mogły z bliska przyjrzeć się tak ciężkiej pracy, miały one możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Pan Marcin pokazał dzieciom wozy strażackie oraz sprzęt ratowniczy. Dzieciaki wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo- gaśniczych. Wielką atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzania elementów stroju strażaków, pokaz pierwszej pomocy, wejście do wozów strażackich oraz przejażdżka. ? Po tak ciekawej wycieczce, wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba, a niejedno z nich w przyszłość chciałoby pracować w tym zawodzie. Dziękujemy Panu Marcinowi za wiedzę, którą przekazał w tak ciekawy sposób ? To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci.?

Wycieczka do remizy strażackiej