Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy ,,Lubię baśnie Andersena”

W dniu 20 kwietnia 2023r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Zubrzycy Górnej odbył się Finał Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego dla uczniów klas I - III ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Zubrzycy Górnej.
Do konkursu przygotowywało się 33 uczniów z obydwu szkół. Przeprowadzony był w 3 etapach. Dwa pierwsze etapy odbywały się w swoich szkołach w formie pisemnych testów. Natomiast finał odbywał się w formie pisemnej oraz ustnej na terenie SP1 , przystąpiło do niego 10 uczniów. Prócz tego każdy uczestnik wykonywał Ilustrację do wybranej baśni, która posłużyła do dekoracji sali konkursowej. ?
Konkurs opierał się na znajomości takich baśni H Ch Andersena jak : „Księżniczka na ziarnku grochu”, „Pięć ziarenek grochu” , „Dziewczynka z zapałkami” , „Calineczka”, ,,Brzydkie kaczątko”, ,,Dzikie łabędzie” i ,,Stokrotka”. ??
Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań czytelniczych, wyrabianie nawyku czytania, jako formy spędzania wolnego czasu, wdrażanie do samodzielnej pracy, mobilizowanie uczniów do zdobywania wiedzy, zapoznania się z twórczością H.Ch Andersena ?, rozbudzanie wyobraźni i fantazji.
Podczas finałowych rozgrywek zwycięzcą został uczeń kl III Szkoły Podstawowej nr 3 w Zubrzycy Górnej Filip Moniak zdobywając I miejsce ?. Natomiast Bartłomiej Joniak kl II i Karina Symala kl III zdobyli II miejsce ?, a Amelia Stec-Sala - III miejsce w tym konkursie?. Małgorzata Sikora z kl II otrzymała wyróżnienie. ? Uczestnicy finału otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za wyrównaną rywalizację i pełne zaangażowanie.❤️

Reprezentanci naszej szkoły w konkursie czytelniczym