Międzynarodowy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi ? to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. Z tej okazji przypominamy, co można zrobić dla Ziemi, jak można dbać o naszą planetę.????
A może by tak Dzień Ziemi obchodzić każdego dnia? Sprawdź co możesz zrobić by pomóc naszej planecie:
• Sadź drzewa wokół siebie
• W swoim ogrodzie stwórz łąkę kwietną przyjazną zapylaczom
• Załóż hotel dla owadów
• Zrezygnuj z koszenia trawnika
• Gromadź deszczówkę do podlewania ogrodu
• Jeśli to możliwe, rezygnuj z samochodu na rzecz komunikacji zbiorowej, roweru lub najlepiej spaceru
• Staraj się naprawiać przedmioty, zamiast wymieniać je na nowe
• Pamiętaj o segregacji śmieci
• Podczas zakupów używaj wielorazowych toreb, wybieraj produkty w ekologicznych opakowaniach
• Oszczędzaj w swoim domu prąd, wodę i ciepło
• Korzystaj z drewna i rób to odpowiedzialnie – wykorzystuj surowiec jak najdłużej, koniecznie pozyskiwany w sposób zrównoważony.
Uczniowie na lekcjach wychowawczych ,przyrodzie i biologii przygotowali prace przedstawiające problemy zanieczyszczenia środowiska oraz zmian klimatu.?Dzień Ziemi w naszej szkole