Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kazimierza Wielkiego w Zubrzycy Górnej

Dzień Patrona naszej szkoły

Kategoria:
Dzień Patrona ?? to święto Szkoły, które jest okazją do wspólnej zabawy i integracji całej społeczności szkolnej. Tegoroczne obchody w naszej szkole odbyły się 5 kwietnia. Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania i wykonały przepiękne budowle/zamki Kazimierza Wielkiego. Szkoła w tym dniu zamieniła się niczym w Dwór Kazimierza Wielkiego można było spotkać w naszej szkole sobowtórów króla, damy dworu, księżniczki oraz rycerzy. Nasi uczniowie wyglądali cudownie w tych oryginalnych strojach.
Sobowtórów Kazimierza Wielkiego mieliśmy pięciu, ale tylko czworo z nich zgłosiło się do konkursu pt. „Kazimierz Wielki to JA”. Z dumą ogłaszamy, że wszyscy uczestnicy otrzymują PIERWSZE MIEJSCE. Gratulację! ?
Oto Nasi zwycięscy:
Jaś Kowalczyk, kl. 0
Bartek Kowalczyk, kl. I
Filip Moniak, kl. III
Mikołaj Szymusiak, kl. IV
Rozdanie nagród i dyplomów nastąpi 14.04 (piątek).
Podczas tegorocznych obchodów została również odczytana krótka biografia Kazimierza Wielkiego. Następnie odbył się test wiedzy. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące sylwetki Naszego Patrona. Później każda klasa otrzymała arkusz szarego papieru, ich zadaniem było odrysowanie sylwetki króla. Klasy 4-6 i 8 wypełniali postać najważniejszymi informacjami o naszym patronie. Natomiast klasy 1-3 korzystając z różnych materiałów musiały stworzyć podobiznę Kazimierza Wielkiego. Uczniowie z wilkiem zaangażowaniem wykonywali wszystkie powierzone im zadania. Swoją pracę osładzali cukierkami, które każda klasa otrzymała z okazji Święta Naszego Patrona. To był wyjątkowy dzień. 
Uczniowie przebrani w średniowieczne stroje