Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kazimierza Wielkiego w Zubrzycy Górnej

Dzień piżamy w naszej szkole

Kategoria:
3 kwietnia w naszej szkole zorganizowana została kolejna akcja charytatywna pt. „Załóż piżamę i pomagaj dzieciom chorym na raka”. Tego dnia wszyscy uczniowie przyszli do szkoły i przedszkola w piżamach, szlafroku albo ze swoją ulubiona poduszką. W ten sposób nie tylko nasi wolontariusze ale i cała społeczność szkolna na jeden dzień zsolidaryzowała się z dziećmi, które większość czasu spędzają na oddziałach onkologii w piżamach.
Celem akcji było zwrócenie uwagi na promocję zdrowia i badania profilaktyczne dzieci i młodzieży. Tego dnia sprzedawane były babeczki, galaretki, popcorn oraz inne słodkości, które zostały przygotowane przez wolontariuszy ale również pozostałych uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców. Za co bardzo, bardzo dziękujemy. ? Ilość otrzymanych słodkości miło nas zaskoczyła i przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Co pokazuje, że potrafimy pomagać i to jest bardzo fajna sprawa! 
Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Uzbieraliśmy 1425,50 zł. Brawo! ? Dochód z akcji został przekazany na konto fundacji „Gdy Liczy się Czas”.
Pomaganie uskrzydla!, A my obudziliśmy w sobie anioły!
dzień piżamy