Wyjazd na spektakle w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia.

27 marca uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do OCK w Jabłonce na spektakle edukacyjne w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. ?? Dzieci z klas I-III i przedszkola zobaczyły przedstawienie pt. „Plastusiowy Pamiętnik”.✂️?️✏️ Spektakl oparty jest na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Konopnickiej. Treści ujęte w spektaklu mówiły o przyjaźni, odpowiedzialności, odwadze oraz mądrości. Uczniowie mieli okazję przenieść się w kolorowy świat – pełen radości, zabawnych zdarzeń gdzie wszystko wygląda inaczej i wszystko jest możliwe. Główny bohater – Plastuś, mały ludzik z plasteliny wtapia się w ciąg niesamowitych perypetii, przeplatanych rytmicznymi piosenkami i teatralnymi efektami. ??
Uczniowie klas starszych zobaczyć mogli spektakl pt. „Mity greckie”, ?który oparty był na mitach, legendach i wierzeniach starożytnych Greków. W komediowy sposób przedstawiono jeden z najpiękniejszych tworów wyobraźni greckiej, będący skarbnicą nieśmiertelnych tematów, motywów i symboli- mitologię.Zabawne i pouczające sceny były odzwierciedleniem codziennego życia bogów, bogiń i herosów. Uczniowie usłyszeli historie o czynach i postępkach licznych bohaterów,ich zmaganiach, rozterkach i obawach, poznając wagę ponadczasowych wartości takich jak: męstwo, odwaga, potęga miłości czy poświęcenie.
Przedstawienie w OCK w Jabłonce