Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej-,,MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM‘’

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej-,, MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM‘’- eliminacje gminne ?‍???Miło nam poinformować, że 15 marca 2023 roku w budynku Orawskiej Biblioteki Publicznej w Jabłonce odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Organizatorami eliminacji byli: Wójt Gminy Jabłonka, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP w Jabłonce, Orawska Biblioteka Publiczna w Jabłonce oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu. Eliminacje odbyły się w trzech grupach, w których łącznie wzięło udział 50 uczestników. ? Wśród uczestników turnieju znaleźli się uczniowie naszej szkoły Julia Stec – Sala kl. V, Michał Kowalczyk kl. IV oraz Natalia Świetlak kl. VI. ? Uczestnicy turnieju pisali test jednokrotnego wyboru składający się z 25 pytań. Na jego rozwiązanie uczestnicy mieli 25 min. W I kategorii wiekowej Michał Kowalczyk kl. IV zdobył II miejsce ? uzyskując tym samym awans do eliminacji powiatowych OTWP, które odbędą się w 13 kwietnia 2023 roku w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Nowym Targu. Brawo !?

Reprezentanci naszej szkoły w turnieju wiedzy pożarniczej