Konkurs Czytelniczo-Plastyczny „VIII GÓRALSKIE CYTANIE”

Konkurs Czytelniczo-Plastyczny „ VIII GÓRALSKIE CYTANIE” Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej Podhala, Orawy, Spisza, Ziemi Zagórzańskiej’’.?️⛰️
W dniu 13 marca 2023r w Orawskim Centrum Kultury odbył się wojewódzki etap konkursu Góralskie cytanie. Celem konkursu było propagowanie literatury regionalnej, poszerzanie wiedzy na temat kultury i tradycji swojego regionu oraz zachowanie od zapomnienia pięknego niematerialnego dziedzictwa kultury jakim jest gwara. Jak co roku uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. W części czytelniczej Ania Świetlak uczennica kl. VI zdobyła wyróżnienie. ? W części plastycznej tego konkursu prace naszych uczennic Marty Sikora z kl. V oraz Oliwii Kowalczyk z kl. VI również zdobyły wyróżnienia. Wszystkim uczestnikom konkursu, biorących udział w konkursie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Brawo !!!?

Reprezentantki naszej szkoły w konkursie regionalnym