Projekt BohaterON

Projekt BohaterON ❤️
Kolejny raz mieliśmy okazję być częścią ważnego projektu. BohaterON 2022 – włącz historię! To ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Jest to akcja realizowana przez wrocławskie Fundacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria oraz Fundację Pokolenia Kolumbów. Ich działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc. Kampania realizowana jest pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki.
Uczniowie podczas projektu zostali wprowadzeni w tematykę Powstanie Warszawskiego. Dodatkowo ósmoklasiści mogli posłuchać jak sami powstańcy wspominają dzień wybuch powstania, jakie emocje im wtedy towarzyszyły, gdy dowiedzieli się, że to właśnie "DZIŚ" nastąpi ta wielka chwila. Uczniowie odsłuchali także „Przesłanie Powstańców do młodych Polaków”. Obejrzeli wybrane fragmentu filmu "Czas honoru" i odsłuchali piosenki zgodne z tą tematyką. Na zakończenie projektu uczniowie dodali wspólny bądź samodzielny wpis na portalu http://www.xn--dumnizpowstacw-xob80k.pl/ Po raz pierwszy organizatorzy akcji stworzyli wirtualne miejsca pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim. Każdy wpis to znacznik na mapie Polski symbolizujący dowód uznania, pamięci i dumy z Powstańców Warszawskich oraz młodych pamiętających i dumnych ze swojej historii.
Przyłączając się do w projektu chcemy pielęgnować pamięć i podtrzymać etos Powstania Warszawskiego.Dyplom za udział w projekcie BohaterON