Tydzień bezpiecznego Internetu

W naszej szkole obchodziliśmy „Tydzień Bezpiecznego Internetu”. ?️?Przeprowadzono szereg działań, aby dotrzeć z informacją do każdego ucznia, zachęcić go do refleksji nad korzyściami i zagrożeniami płynącymi z Internetu. Na lekcjach informatyki odbyły się pogadanki oraz wyjątkowe lekcje przy współpracy z Polskim Centrum Programu „Safer Internet”. Uczniowie chętnie rozwiązywali testy o tej tematyce za pomocą platformy Quizizz. ?Aby bardziej rozpowszechnić temat bezpiecznego korzystania z Internetu dzieci naszej szkoły miały za zadanie przygotowanie scenek na ten temat. Uczniowie otrzymali solidną dawkę informacji i miejmy nadzieję, że pomoże im ona uniknąć wielu niebezpieczeństw związanych z surfowaniem w sieci. W młodszych klasach przeprowadzono również konkurs plastyczny pt. „Bezpieczne dzieci w sieci” ?

Przedstawienie z okazji tygodnia bezpiecznego internetu