Konkurs plastyczny "Mikołaj 2022"

Święty Mikołaj swoją coroczną trasę z prezentami rozpoczął już 4 grudnia wizytą u orawskich dzieci, które czekały na niego w OCK w Jabłonce. Spotkanie ze Świętym poprzedziła msza święta dziękczynna za wszystkie dzieła dobroci w kościele św. Brata Alberta w Jabłonce-Bory. Tam też odbył się finał konkursu plastycznego i literackiego. Protokół konkursów odczytał ks. Grzegorz Łomzik, a nagrody i dyplomy wręczali wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu Marzena Bąk oraz zastępca wójta gminy Jabłonka Bolesław Wójcik. Miło nam poinformować, że uczeń klasy II naszej szkoły Karol Stec-Sala zajął 5 miejsce w konkursie plastycznym  i właśnie tego dnia odebrał dyplom wraz z nagrodą Do podziwiania prac plastycznych przedstawiających dzieła Świętego Mikołaja podejmowane przez współczesnych zapraszamy do holu Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce. Organizatorami wydarzenia byli: parafia św. Brata Alberta w Jabłonce-Bory, wójt gminy Jabłonka oraz Orawskie Centrum Kultury Jabłonce.

Karol Stec Sala w konkursie plastycznym Mikołajki 2022