Podsumowanie akcji "Pola nadziei"

Podsumowanie akcji Pola Nadziei

PODSUMOWANIE AKCJI WOLONTARIATU
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej „Szkoło pomóż i Ty”. Jest to akcja organizowana przez Fundację na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty”. W tym roku pomagaliśmy 9-letnia Patrycji Ryś. Dziewczynka urodziła się z wieloma chorobami wrodzonymi- małogłowie, wadą serca, dziecięcym porażeniem mózgowym, korową wadą wzroku. Patrycja zmaga się również z padaczką, która pojawia się u niej spontanicznie. Jej leczenie jest bardzo kosztowne. Dnia 26.10.2022 r na długiej przerwie sprzedawali cegiełki- pomoce naukowe w cenie 5 zł za jedną cegiełkę. Wspólnie udało nam się uzbierać 293,50 zł. Natomiast podczas Akcji „Pola Nadziei”, gdzie rozprowadzane były cebulki żonkil uzyskaliśmy kwotę w wysokości 506,86zł.