Wycieczka do Oświęcimia

Wycieczka do Oświęcimia  Wycieczka do Oświęcimia

20 października klasa 8 wraz z rówieśnikami z Orawki, udała się na wycieczkę do Oświęcimia,by lepiej poznać historię naszego kraju.?? Uczniowie zwiedzali obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. W ciszy i zadumie przeszli przez bramę z napisem "Arbeit macht Frei",co oznacza "Praca czyni wolnym". Poznali historię obozu,życie codzienne więźniów.Pod Ścianą Śmierci z powagą oddali cześć wymordowanym. Następnie udali się do Brzezinki-oddalonego o kilka kilometrów kolejnego obozu zagłady. Wszyscy byli przejęci obrazem bólu i cierpienia.Wzruszeni i świadomi historią, którą należy znać,żegnali to smutne miejsce.Następnie udali się do kina na film pt."Orlęta Grodno 39",który jest dramatycznym obrazem wojny widziany oczami dwunastoletniego chłopca,Leona.
Dla uczniów,ten dzień,był uświadomieniem faktów z historii,która naprawdę miała miejsce.