Dzień Postaci Literackiej - Narodowe Czytanie

Rok romantyzmu polskiego  Plakat z okazji roku romantyzmu polskiego

13 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Postaci Literackiej.??
200 lat temu, w 1822 r. w Wilnie ukazały się Ballady i romanse Adama Mickiewicza – dzieło, które wyznaczyło początek epoki romantyzmu w Polsce. W związku z tym Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego. Zatem w tym roku patronują nam bohaterowie epoki twórców romantyzmu, przede wszystkim Mickiewicza, Słowackiego i Fredry. Nasza mlodzież z klasy 8 zachęcała młodszych kolegów do siegania po lekturę Dziady wykonując na plastyce piękne plakaty.
W ramach dzialan bibliotecznych, na początku tego roku szkolnego uczniowie kl 6 i 8 chcąc uczcić Rok Romantyzmu Polskiego wzięli udział w Narodowym Czytaniu. Czytali „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Gazetka i wystawka przypomina nam ciągle o tym