Dzień Jabłka

„Chcesz być zdrowy i wesoły
więc jabłuszko weź do szkoły”

Uczniowie klasy 1 i przedszkolaki 28 września świętowali DZIEŃ JABŁKA. W tym dniu dzieci przyszły do szkoły w kolorach jabłek. Świętowanie rozpoczęliśmy od bliższego poznania jabłka. Uczniowie wysłuchali wielu CIEKAWOSTEK na temat właściwości zdrowotnych tego smacznego owocu. Była to też okazja, aby przypomnieć, że jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie, witalność i zminimalizować ryzyko wielu chorób. Uczniowie ze smakiem degustowali jabłka .Dzieci słuchały wierszy, piosenek oraz uczestniczyły w zabawach zręcznościowych z wykorzystaniem jabłek. Nie zabrakło prac plastycznych. Uczniowie wykonali „jabłka” w różnorodnych technikach plastycznych, które pięknie ozdobiły korytarz. Wszystkie podejmowane działania przyniosły uczniom wiele radości.

Dzień jabłka klasa 1