Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

Tydzień profilaktyki dla chorób zakaźnych plakat

Od 12 do 16 września 2022 r. nasza szkoła wzięła udział w akcji Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych .
​Jej celem było uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony.
Wiedza o zdrowiu to pierwszy krok do świadomej i trwałej zmiany postaw, w tym higieniczno-sanitarnych. W ramach akcji nasi uczniowie przygotowali gazetki informacyjne dotyczące chorób zakaźnych i ich profilaktyki.
W klasach 4-8, na godzinach wychowawczych i lekcjach biologii przeprowadzono zajęcia z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych kampanii.
Do akcji zaprosiliśmy też panią pielęgniarkę, która podczas pogadanki przybliżyła uczniom wiedzę nt chorób zakaźnych i szczepień.

Spotkanie z panią pielęgniarką