Wycieczka klasy VII do Krasiejowa

Wycieczka do Krasiejowa JuraPark Krasiejów

W dniach 14 i 15.06 w ramach programu ministerialnego "Poznaj Polskę" odbyła się szkolna wycieczka kl.VII do Krasiejowa.Rozpoczeliśmy ją od zwiedzania Góry Św. Anny, która jest ważnym sanktuarium, miejscem kultu oraz punktem krwawych walk z czasów powstań śląskich.Następnie podziwialiśmy bajkowy Zamek w Mosznej, który ma 365 pomieszczeń i 99 wież.Dzieci zapoznały się z historią pałacu oraz obejrzały kilka najciekawszych komnat.Kolejnym punktem było zwiedzanie JuraParku w Krasiejów.Tam czekały na nas liczne atrakcje tj. Oceanarium,Kino 3D, niezwykły Tunel Czasu,Wykopaliska i Park Nauki i Ewolucji Człowieka.Uczniowie wzięli udział w Warsztatach Paleontologicznych, które polegały na preparowaniu z gipsowego bloku "szkieletu"dinozaura.JuraPark miał nie tylko do zaoferowania naukowe fakty,ale również niezwykły plac zabaw,który zachwycił wszystkich.Z wycieczki wróciliśmy uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń.