Wycieczka klas 1-3 do Wieliczki

Uczniowie klas 1-3 na wycieczce w Wieliczce

W dniu 09.06 uczniowie klas 1-3 Naszej Szkoły uczestniczyli w wycieczce do Wieliczki, w ramach projektu " Poznaj Polskę".  Dzieci miały możliwość zwiedzić Kopalnię Soli. Do kopalni schodziliśmy drewnianymi schodami, aby tam dotrzeć pokonaliśmy  aż 740 stopni. Podczas zwiedzania przeszliśmy ponad trzykilometrową trasę. Poznaliśmy historię i tajemnicę kopalni oraz legendę księżnej Kingi. Podziwialiśmy wspaniałe rzeźby, komory i podziemne jeziora oraz sprawdzaliśmy, która sól jest najlepsza. Szczególne wrażenie wywarła na nas kaplica świętej Kingi i świetlny spektakl nad brzegami jeziora przy muzyce Fryderyka Chopina. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Żup Krakowskich.  Uwieńczeniem wycieczki był pyszny obiad i lody. Wszyscy zadowoleni i z uśmiechem na twarzy wrócili bezpiecznie do domu.