Spotkanie z Panią Ireną Grobarczyk

12 maja 2022 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Panią Ireną Grobarczyk, Orawianką, pisarką regionalną, emerytowaną nauczycielką. Pani Irena przybliżyła uczniom swoją twórczość, zaprezentowała nową książkę " Kany te casy..." wydaną w 2021 roku, zachęciła do podtrzymywania tradycji orawskich, zwłaszcza gwary, muzyki i stroju. Nasi uczniowie korzystają z dorobku autorki, często wykorzystują jej gawędy podczas różnych konkursów.
Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Przygrywała muzyka orawska z Panem Józefem Kulawiakiem na czele. Składała się ona głównie z uczniów naszej szkoły. Ubrani byli w piękne, orawskie stroje, co dodawało uroku naszej regionalnej uroczystości.

Regionaliści: p.Irena Grobarczyk i p.Józef Kulawiak Uczniowie naszej szkoły w strojach regionalnych