Witaj Maj - 3 Maj!

„Dniu radości, dniu wesela! Jak szeroki polski kraj.
Niechaj okrzyk z nieba strzela Vivat! Vivat! Trzeci Maj!”

4 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia  upamiętniająca 231 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Uczniowie klasy VIIIa zaprezentowali krótką lekcję historii i patriotyzmu pod kierownictwem Pani Moniki Kidoń i Pani Marzeny Jabłońskiej.
Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie odbyła się część artystyczna, podczas której uczniowie przybliżyli wszystkim zgromadzonym okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas występu poruszyli również ważne wydarzenia związane z naszym krajem.
Nasi artyści zaśpiewali utwory  pt. „Zbudujemy dom”- Enej oraz pieśń patriotyczną pt. „Witaj majowa jutrzenko”, która została odśpiewana przez wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
Całości dopełnił taniec flag w wykonaniu uczennic z klasy VIII a do utworu pt. „Audiomachine-Shadowfall.
Powaga treści z nutką humoru, śpiew oraz taniec sprawiły, że zarówno młodsi jak i starsi uczniowie z uwagą obejrzeli występ.

Uczniowie klasy 8 biorący udział w akademii  Taniec flag w wykonaniu uczennic klasy 8a