Dzień Marchewki

dzieci z klasy 1 siedzący w kole na zajęciach o Dniu Marchewki koktajl i marchewki do degustacji dzieci z pracami plastycznymi Marchewka z bibuły

4 kwietnia - Dzień Marchewki???
W dniu dzisiejszym klasa 1 obchodziła „Dzień Marchewki”. Wszystkie działania tego dnia były związane tematycznie z tym warzywem. Wśród ubrań dzieci królował kolor pomarańczowy. Uczniowie dowiedzieli się, jakie wartości odżywcze posiada marchew i dlaczego należy ją jeść w różnej postaci. Pierwszaki degustowały marchew i sok marchewkowo-jabłkowy. Poznawały to warzywo różnymi zmysłami. Nie zbrakło też pracy plastycznej – oczywiście związanej z marchewką.
Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki.