Akcja BohaterOn

Logo BohaterOn Dyplom udziału w akcji BohaterOn

Na początku listopada 2021 nasi ósmoklasiści wzięli udział w Akcji BohaterON - włącz historię!. ?❤️ Jest to akcja realizowana przez wrocławskie Fundacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria. BohaterON – włącz historię! To ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.
Akcja polegała na zapoznaniu się z materiałami przesłanymi do szkoły od organizatora, przeprowadzeniu lekcji z wykorzystaniem w/w materiałów.
Dodatkowo uczniowie mogli posłuchać jak sami powstańcy wspominają wybuch powstania, jakie uczucia im towarzyszyły, gdy dowiedzieli się, że to właśnie "DZIŚ" nastąpi ta wielka chwila.
Uczniowie odsłuchali także Przesłanie Powstańców do młodych Polaków. Obejrzeli wybrane fragmentu filmu "Czas honoru" i odsłuchali piosenki zgodne z tą tematyką.
Dopełnieniem akcji było wspólne bądź samodzielne wykonanie kartek dla Powstańców, którzy brali udział w Powstaniu Warszawskim. W ten sposób uczniowie upamiętnili i uhonorowali bohaterów, którzy tak dzielnie walczyli o wolność naszej Ojczyzny.
Czas trwanie projektu to bez wątpienia czas zadumy i przemyśleń. Nie pozostaje nam nic innego jak dodać: „Warto pamiętać o tym co było. Historia to nasze korzenie. Nie wolno nam zapominać.” A wszystkim bohaterom, którzy niezłomnie walczyli o wolość naszego kraju mówimy Dziękujemy ! Pamiętamy!.????