Dzień dinozaura

dzieci w opaskach dinozaura pod tablicą

Choć dinozaury dawno już wyginęły, to nie przestają nas fascynować, bo któż by nie chciał przenieść się w czasy prehistoryczne, kiedy one żyły, a ziemia była wielką, zieloną puszczą.??

Dzień Dinozaura obchodzony jest w Polsce 26 lutego i jest nieoficjalnym świętem na cześć tych gadów. Dzień Dinozaura obchodzony w naszej szkole miał na celu przypomnienie o istnieniu tych wyjątkowych stworzeń, ich zwyczajach i środowisku, w jakim żyły.
Nasi mali odkrywcy przyrody w ten sposób przeżyli lekcję o gadach, klimacie, krajobrazie oraz roślinności minionych lat. Uczniowie poznali historię dinozaurów, dowiedzieli się, kiedy żyły, czym się żywiły i jak wyglądały. Z wielkim zainteresowaniem oglądali ilustracje i słuchali ciekawostek o dinozaurach oraz tworzyli ciekawe prace plastyczne.

dzieci z dinozaurem z kartonu dzieci z dinozaurem z kartonu dzieci z dinozaurem z kartonu

karta pracy z dinozaurem praca plastyczna dinozaur