Dzień Gier Planszowych

dg1 dg7 dg2

Gry planszowe są doskonałym sposobem spędzania wolnego czasu, alternatywą dla telewizji, komputera czy smartfona. Nie tylko bawią, ale rozwijają wyobraźnię, uczą przewidywania, podejmowania decyzji, zasad fair play oraz właściwego funkcjonowania w grupie. Mając to na uwadze, w poniedziałek 7 lutego w Naszej szkole odbył się  Dzień Gier Planszowych. Tego dnia uczniowie klas „0” – 3 przynieśli swoje ulubione planszówki do szkoły.

Podczas wybranej lekcji oraz przerw, każdy mógł zaprezentować swoją grę i zagrać w nią z kolegami w klasie. Rozgrywki odbywały się w zabawowej i twórczej atmosferze. Były świetną rozrywką i elementem integrującym zespół klasowy. To był przyjemny, radosny dzień, podczas którego dzieci przekonały się, że istnieje dobra zabawa bez gier komputerowych, a gry planszowe są dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

dg3 dg4 dg5 dg6

dg8 dg9