Spotkanie z dietetykiem

Naturhouse  diet4

W czwartek 16.12.2021 r. gościliśmy w naszej szkole panią dietetyk Joanne Anatol specjalistę żywienia. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie się i zdrowy styl życia. Zdrowe nawyki żywieniowe i uprawianie sportu pozwolą cieszyć się zdrowiem. Pani Joanna szczegółowo, krok po kroku omówiła piramidę żywienia a co za tym idzie zasady zdrowego odżywiania. Wykład połączony z prezentacją multimedialną oraz dyskusja z dziećmi na temat zdrowego odżywiania stanowiła bardzo interesujący element tego spotkania.

Uczniowie dowiedzieli się również, jak ważną rolę w naszym jadłospisie odgrywa dobrze skomponowane śniadanie oraz jak ważna rolę odgrywają warzywa i owoce. Dzieci uzyskały informacje co powinny zabierać do szkoły na drugie śniadanie i jakich produktów powinny unikać. Spotkanie przebiegało w miłej i sympatycznej atmosferze. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały zaproszenia na bezpłatny pomiar w gabinecie dietetycznym.

Dziękujemy Pani Asi za ogrom przekazanej wiedzy i życzymy samych pomyślności!

diet1 diet2 diet3