Szkolny konkurs ,,Najpiękniejsza ozdoba choinkowa''

Były szopki… czas na ozdoby choinkowe! Uwaga! Konkurs plastyczny! - Dworek  na Długiej w Warce

KONKURS „NAJPIĘKNIEJSZA OZDOBA CHOINKOWA”

Szkoła Podstawowa nr 3 w Zubrzycy Górnej zaprasza wszystkie dzieci naszej szkoły  do wzięcia udziału w konkursie na „Najpiękniejszą ozdobę choinkową” . Zadaniem uczestników konkursu jest własnoręczne wykonanie ozdoby świątecznej do zawieszenia na choinkę bez użycia gotowych zestawów lub półfabrykatów. Technika pracy oraz sposób wykonania dowolny. Oceniana będzie kreatywność, pomysł oraz estetyka wykonania.  Zachęcamy do wzięcia udziału!

REGULAMIN KONKURSU:

CEL KONKURSU:

a) kultywowanie tradycji własnoręcznego wykonywania ozdób choinkowych,

b) edukacja dzieci na temat zwyczajów związanych z Adwentem i Bożym Narodzeniem,

c) zdobycie wiedzy na temat popularnych wzorów, kształtów i technik wykonywania ozdób choinkowych,

d) rozwijanie zdolności manualnych dzieci.

PRZEDMIOT KONKURSU:

Przedmiotem Konkursu są ozdoby na choinkę – bombki, łańcuchy, aniołki, gwiazdy, mikołaje, bałwanki itp. Ozdoba ma być formą przestrzenną. Prace  konkursowe mogą być wykonane dowolną techniką z możliwością zastosowania techniki mieszanej.

UCZESTNICY KONKURSU:

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Zubrzycy Górnej. Uczniowie powinni wykonywać prace samodzielnie. Prace oceniane będą w trzech kategoriach wiekowych:

• Kategoria I: oddział przedszkolny i klasa 1
  • Kategoria II: klasy II-IV
  • Kategoria III: Klasy V – VIII

TERMIN KONKURSU:

Pracę należy dostarczyć do 7 grudnia 2021r.

KRYTERIA OCENY:

W Konkursie ocenie podlegać będą ozdoby choinkowe według następujących kryteriów:

• pomysł i inwencja twórcza przy wykonywaniu ozdoby choinkowej,
  • pracochłonność i staranność wykonania,
  • ogólne wrażenie estetyczne;

OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU:  10 grudnia 2021 r.

Dla wszystkich uczestników i laureatów Konkursu przewidziane są dyplomy oraz nagrody.