Projekt - ,, KROKUS ''

krokusy.jpg     Sadzenie roślin cebulowych: sadzimy tulipany, narcyzy, hiacynty, krokusy -  murator.pl

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Zubrzycy Górnej w tym roku szkolnym biorą udział w Projekcie Krokus. W tegorocznej edycji weźmie udział 570 szkół i ok. 48850 uczniów. W ramach Projektu Krokus uczniowie posadzili 132  cebulki żółtych krokusów. Kwiaty zakwitają na początku wiosny. Żółte krokusy upamiętniają dzieci – ofiary Holokaustu. Sadzenie krokusów poprzedziły  lekcje podczas, których uczestnicy dowiedzieli  się o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej i o Holokauście.

Poprzez uczestnictwo w tym projekcie dzieci mają szansę zaznajomić się z tematem Holokaustu i być bardziej świadomi zagrożeń związanych z rasizmem i nietolerancją. Cebulki żółtych krokusów zostały przesłane przez Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie, które  jest od wielu lat polskim koordynatorem Projektu Krokus, zainicjowanego przez Holocaust Education Trust Ireland. W ubiegłym roku szkolnym 2020/2021 w projekcie wzięło udział prawie 22000 uczniów z 243 szkół.