Spotkanie ze strażakami

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

W dniu wczorajszym dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu ze strażakami. Tematem spotkania było przybliżenie uczniom pracy strażaka oraz działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Zubrzycy Górnej.
Uczniowie dowiedzieli się , że praca strażaka jest ciężka i trudna, czasami bardzo niebezpieczna. Poznali jego zadania i obowiązki oraz dowiedzieli się, jakie predyspozycje powinien posiadać kandydat na strażaka. Strażacy zademonstrowali zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz przypomnieli numery alarmowe, które należy znać. Uczniowie zobaczyli , jak wygląda strój strażaka gotowego do akcji, sprzęt ratowniczy i gaśniczy wykorzystywany do ratowania ludzkiego życia. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, a także ratują zwierzęta.
Wielką radość dzieciom sprawiło obejrzenie z bliska wozu strażackiego oraz zapoznania się z jego wyposażeniem. Wszystkie dzieci mogły wypróbować swoich sił i zmierzyć się z prawdziwym wężem strażackim. Nasi goście nie tylko z zapałem opowiadali o pracy strażaka, ale również cierpliwie odpowiadali na wszelkie pytania.
Dziękujemy OSP KSRG Zubrzyca Górna za ciekawą lekcje wiedzy i słodki upominek.

Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu Może być zdjęciem przedstawiającym 7 osób, dziecko, ludzie stoją i na świeżym powietrzu Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, ludzie stoją i na świeżym powietrzu

Brak dostępnego opisu zdjęcia. Brak dostępnego opisu zdjęcia. Brak dostępnego opisu zdjęcia. Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i na świeżym powietrzu