II międzynarodowa edycja, VI ogólnopolska akcja "Przerwy na czytanie"- bicie rekordu w czytaniu na przerwie''

grafika FB wydarzenie Przerwa 2021

W dniu 28 pażdziernika 2021 r.  nasza szkoła przyłączyła się do  II MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI VI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI  "PRZERWA NA CZYTANIE".
Wydarzenie odbywa się w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii ,,Cała Polska czyta dzieciom''Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, integracja środowiska lokalnego, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
Jak co roku czytelnicy starają się pobić dotychczasowy rekord. Mamy nadzieję, że tak będzie i tym razem, do czego również dołożyliśmy cegiełkę. Na przerwach lekcyjnych sporo uczniów przyjęło zaproszenie i podjęło się wspólnego czytania. Trzeba przyznać, że były to przerwy niezwykłe, zupełnie odmienne od wszystkich dotychczasowych. Na pewno mniej gwarne, pełne skupienia i zaczytania. Uczniowie mieli możliwość przeczytania wybranej książki z zasobów naszej Szkolnej Biblioteki.
W efekcie akcja skupiła 82 uczestników. Bardzo nam miło, że nasi uczniowie tak licznie dopisali - bardzo wszystkim dziękujemy.
Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy podczas „Przerwy na czytanie” i będzie nas jeszcze więcej.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją, książka i w budynku  Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku  Może być zdjęciem przedstawiającym 2 osoby, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku  Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, dziecko, ludzie siedzą i w budynku

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, ludzie stoją i w budynku  Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, dziecko, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku  Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, dziecko, stoi, siedzi i w budynku  Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i w budynku