Pasowanie na czytelnika.

Pasowanie czytelnika | Zespół Edukacyjny w Trzebiechowie

Dla uczniów klasy pierwszej  Szkoły Podstawowej nr 3  w Zubrzycy Górnej  dzień 18 marca 2021 r. pozostanie w pamięci na długo. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna impreza czytelnicza dla najmłodszych uczniów szkoły-uroczystość pasowania na czytelnika.Zanim jednak dokonano aktu pasowania, pierwszoklasiści zapoznali się z pomieszczeniem biblioteki, regulaminem, rodzajami zbiorów oraz zasadami korzystania z wypożyczalni. Następnie złożyli  przyrzeczenie, po czym nastąpił uroczysty akt pasowania.Uroczystość ze względów bezpieczeństwa odbyła sie przy udziale Pani dyrektor i wychowawczyni. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał  pamiątkowy dyplom.

1616443709413.jpeg

Ważnym momentem wizyty w bibliotece szkolnej był samodzielny wybór i wypożyczenie pierwszej książki. Dla najmłodszych czytelników  ten dzień był pełen wrażeń i zapewne na długo pozostanie w ich pamięci, a biblioteka będzie kojarzyła się z miejscem radosnym i bezpiecznym, z miejscem, gdzie są mile widziani i które będą chętnie odwiedzać.Naszym pierwszoklasistom życzymy ciekawych przygód w świecie książek. Niech ten świat rozwija Waszą wyobraźnię, ciekawość i umiejętności. Gratulujemy!